Wzrostowa sesja na EUR/USD

W środę obserwowaliśmy dalsze wzrosty na rynku głównej pary walutowej. Popyt utrzymał ważne wsparcie na poziomie 1,1950, co pozwoliło skierować się w stronę poziomu 1,20. Dzienne maksimum wypadło na poziomie 1,1988.

(Słabość dolara była widoczna na szerokim rynku, co jest efektem spadku na rynku długu w USA. Szczególnie silne względem dolara były waluty antypodów, które zanotowały wzrost na poziomie 1%).

O godzinie 18:00 odbyło się wystąpienie prezesa FED J. Powella, który potwierdził ultra luźną politykę pieniężną Rezerwy Federalnej. Według niego, FED nie będzie spieszył się z podwyżką stóp procentowych przed 2022 rokiem. J. Powell odniósł się również do rosnącej inflacji, które w jego odczuciu powinna być wyższa niż zakładany cel ale ma mieć charakter krótkoterminowy. Wystąpienie nie zmieniło układu sił na rynku eurodolara.

Para walutowa znajduje się blisko strefy oporów 1,2000-12, które jest również górnym ograniczeniem szerokiego kanału bocznego. Pokonanie wspomnianego oporu, otwiera drogę w kierunku szczytu na poziomie 1,2350.

Z pewnością inwestorzy będą tutaj szukać szansy do otwierania krótkich pozycji. Jednak należy pamiętać, że dopiero zejście poniżej 1,1950, może skutkować ruchem w kierunku 1,1900-26 oraz 1,1830.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap