Wyprzedaż funta

Pogorszenie sentymentu na rynkach nie oszczędziło brytyjskiej waluty. Na rynku GBP/USD zanotowaliśmy wyjątkowo silne spadki. Był to zarazem pierwszy tydzień spadkowy, po 6 tygodniach wzrostów, gdzie zanotowaliśmy szczyt na poziomie 1,4237. Natomiast zakończenie tygodnia wypadło na poziomie 1,3931.

Wzrost obligacji doprowadził do silnych spadków na Wall Street a co za tym idzie, inwestorzy uciekli w stronę bezpiecznej przystani, za którą uważany jest dolar. Z drugiej zaś strony patrząc od strony technicznej, korekta na rynku kabla wisiała w powietrzu. Na wykresie tworzyła się formacja klina zwyżkującego, który jest zapowiedzią spadku cen. (Chociaż trzeba przyznać, że sytuacja dla osób grających na spadki, powoli robiła się nerwowa).

Co w kalendarzu makro dla inwestorów związanych z GBP/USD? W poniedziałek poznamy wskaźnik PMI dla przemysłu. W środę: wskaźnik Composite PMI oraz PMI dla usług. Następnie roczny komunikat budżetowy. W czwartek: wskaźnik PMI dla sektora budowlanego. W piątek: dane z rynku nieruchomości. Warto będzie również śledzić sytuację na rynku długu.

W przypadku dalszych spadków najbliższe wsparcie znajduje się na 1,3389, kolejne w strefie 1,3829-39. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wyprzedanie możliwy będzie wariant z rozwinięciem korekty. W tym wypadku oporem pozostaje psychologiczny poziom 1,40, który zbiega się z czwartkowym minimum. Kolejny opór to piątkowy szczyt na poziomie 1,4028.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap