Euro w odwrocie

W mijającym tygodniu nie brakowało emocji na rynku eurodolara. Jeszcze w środę wydawało się, że główna para walutowa, będzie zmierzała w kierunku ostatnich szczytów w okolicach 1,23. Niestety nieudana aukcja długu w USA, zmieniła sytuację i ostatecznie dolar umocnił się wobec euro. (W ostatnim dniu sesyjnym para walutowa zanotowała spadek na poziomie 100 pipsów). Zakończenie tygodnia wypadło na poziomie 1,2076.

Sytuacja na rynku zrobiła się nerwowa, gdyż wiele firm, które finansuje działalność za pomocą długu, będzie obciążona większymi kosztami. Rosnące ryzyko dla firm, z pewnością nie pozostanie pominięte przez rynki. Inwestorzy będą bacznie przyglądać się wycenie obligacji, których wzrost, może wprowadzić wiele zamieszania na rynkach.

W nadchodzącym tygodniu inwestorzy powinni zwrócić uwagę, na dane dotyczące inflacji w strefie euro oraz dane z rynku pracy w USA. Poznamy także wskaźniki PMI dla przemysłu i usług w Europie oraz wskaźnik ISM oraz PMI dla usług w USA. Nie mniej ważne pozostają dane z niemieckiego rynku pracy.

Powracając do sytuacji na głównej parze walutowej, warto odnotować fakt, że ostatnie spadki doprowadziły do silnej wyprzedaży. Poziom RSI na wykresie o interwale 1h wynosi 32, to w pewnym sensie może kusić stronę popytową do podjęcia próby skorygowania spadków. Z drugiej zaś strony, podaż ma idealną okazję do zrealizowania części zysków i odkupienia pozycji na wyższych poziomach cenowych.

W chwili obecnej to strona podażowa ma przewagę ale to jeszcze nie przesądza o głębszych spadkach. Jeżeli popytowi uda się wyjść powyżej 1,2011-30, to zostanie otwarta droga w kierunku 1,2167-78, którego złamanie będzie sygnałem do wzrostów, w stronę ostatnich szczytów.

Z drugiej zaś strony nieudane wyjście powyżej 1,2130, będzie wspierać stronę podażową, która będzie miała szansę skierować się w stronę 1,2024 (minimum z 17 lutego) oraz 1,2000-12. (W tym przypadku para walutowa USD/PLN powinna zmierzać na północ).

Warto obserwować sytuację na rynku długu, sentyment na Wall Street oraz dane makro.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap