Czwartkowe wystąpienie J. Powella

Rynek wiele oczekiwał od J. Powella, który w dniu dzisiejszym odnotował swoje wystąpienie. Pojawiające wzrosty na rynku obligacji miały w dniu dzisiejszym być skomentowane przez prezesa FED. Czy tak się stało?

J. Powell nie odniósł się do problemu bezpośrednio, nawet nie zasugerował działań. Co więcej, po prezesie FED nie było widać niezadowolenia, co tylko rozjuszyło rynki. Na indeksach widzieliśmy czerwień oraz powrót w stronę dolara. Na rynku długu (10 latki), byliśmy świadkami wzrostów powyżej 1,50, co otwarło barierę w kierunku 1,60. Finalnie zaliczyliśmy szczyt na poziomie 1,57.

Na czym więc skupił się prezes FED? W jego ocenie można spodziewać się „nowych miejsc pracy”, czy też powrotu wzrostu liczy miejsc pracy. Finalnie stopa bezrobocia powinna spadać. Inflacja powinna rosnąć, dzięki wzroście wydatków. Prezess FED nie był pewny czy wzrost inflacji będzie chwilowy, czy utrzyma się przez jakiś czas. Prognozy wydają się być pozytywne ale postęp wymaga dłuższego okresu czasu.

Jeżeli chodzi o stopę bezrobocia, to celem jaki postrzega J. Powell, jest poziom 4% jako zadowalający.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap