Wyjątkowo słaby funt

Pierwsza sesja nowego roku przynosi słabego funta, który podczas pierwszych godzin sesyjnych, radził sobie całkiem dobrze. Pierwsze godziny handlu na GBP/USD, przyniosły próbę testu poziomu 1,3700. Strona popytowa po zanotowaniu 1,3705, właściwie oddała inicjatywę. Wpływ na taki stan rzeczy mają informacje jakie napłynęły z Londynu. Wzrastająca ilość zakażeń wirusa w Wielkiej Brytanii, wymogła na premierze B. Johnsonie, zwołanie parlamentu na godzinę 20:00 GMT. Prawdopodobnie zapadną kolejne decyzje w sprawie zacieśnienia lockdownu.

Szkocja wprowadziła prawny wymóg pozostania w domu, zaś lockdown zmierza w kierunku lockdownu z marca.

Informacje z Wielkiej Brytanii nie pozostały bez wpływu na funta, który traci na szerokim rynku.

Na parze walutowej GBP/USD spadki z poziomu 1,3705, zatrzymały się dopiero w okolicy poziomu 1,3562, co może być pretekstem do jakiegoś odbicia. Wskaźnik RSI na wykresie 1h wynosi 28, co może wskazywać na wyczerpanie sił podaży. Najbliższe wsparcie to poziom 1,3575, czyli szczyt z 28 grudnia. natomiast kolejne wsparcie znajduje się w okolicy poziomu 1,35. Strefa oporów rozciąga się od 1,3592 do 1,3626.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap