Wyjątkowo słaby funt #2

Funt szoruje po dnie, strona popytowa próbowała skorygować silne spadki, jednak siła starczyło zaledwie na kilkanaście pipsów tj. z poziomu 1,3562 do 1,3595. Następnie do gry ponownie włączyła się podaż.

Spadki są efektem informacji o rekordowej ilości osób zarażonych w Wielkiej Brytanii. W dniu dzisiejszym zanotowano 58784 nowe przypadki, przy 54990 w dniu wczorajszym.

Jak podaje serwis The Gurdian: „Oczekuje się, że rząd ogłosi nowe kroki w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, a Boris Johnson ma wygłosić przemówienie telewizyjne w poniedziałek wieczorem”. Jak się okazuje wiele nowych przypadków jest powiązanych z „nowym, łatwiejszym do przenoszenia wariantem wirusa„.

Wszystko wskazuje, że Wielka Brytania będzie zmuszona, wprowadzić zdecydowane kroki, w celu walki z nowym rodzajem wirusa. Na chwilę obecną nie jest jasne, jakie środki zostaną ogłoszone ale rynki już teraz dyskontują przyszłe rozwiązania, co wiąże się z wyprzedażą funta. Kurs GBP/USD wynosi aktualnie 1,3544. Wskaźnik RSI na wykresie 1h wynosi już 24.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap