Przewaga popytu na EUR/USD

Pozytywny sentyment nie opuszcza głównej pary walutowej. W dniu dzisiejszym zanotowaliśmy nowy szczyt na poziomie 1,2310, na chwilę przekraczając opory na poziomie 1,2292 oraz 1,2300. Ciężko jednoznacznie określić, czy popytowi pomogła mniejsza płynność, jak to jest zwyczajowo pod koniec roku, czy wyjątkowa słabość dolara. Niemniej jednak, warto zastanowić się, co może nas czekać w kolejnych dniach i tygodniach.

Wykres eurodolara liczony od maja 2020 roku, pokrywa się z wykresem liczonym od maja 2017 roku. Co więcej, widoczny dołek korekty wypada na początku listopada. Następnie widzimy kolejne 2 miesiące wzrostów. Jeżeli założymy, że mamy powtórkę z historii, to na przestrzeni pierwszego kwartału 2021 roku, powinniśmy zobaczyć poziom 1,25.

Oczywiście ciężko wybiegać tak mocno w przyszłość i zakładać z góry, że to podstawowy kierunek eurodolara. Sytuacja na rynku forex zmienia się dynamicznie ale warto mieć na uwadze powyższy fakt.

Powracając jednak do dzisiejszej sesji, możemy założyć, że oporem wciąż pozostaje poziom 1,2300-1,2310. Następnym oporem będzie poziom 1,2354.

Na wykresie 2h możemy zauważyć negatywną dywergencję, które może ograniczać zapał strony popytowej. Najbliższe wsparcie to 1,2273-74 oraz szeroka strefa 1,2250-57.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap