Ucieczka w stronę „safe haven”

Dolar i japoński jen to waluty zaliczane do grupy bezpiecznej przystani. Obie waluty silnie umacniają się na szerokim rynku. (Oczywiście z godnie z zasadą, dolar amerykański pozostaje słabszy względem jena).

Na rynku eurodolara spadliśmy poniżej 1,1753. Minimum dzienne wypadło na 1,1718, natomiast strefa wsparcia znajduje się na 1,1725-37. Aktualnie trwa próba skorygowania spadków (RSI 1h wynosi 26), jednak trzeba mieć na uwadze, że wspólna waluta ugina się, pod ciężarem problemów związanych z Covid-19. Najbliższy opór to oczywiście 1,1753. Na chwilę obecną nie wydaje się abyśmy mogli szybko powrócić powyżej 1,18, co może sugerować dalsze spadki na głównej parze walutowej. Oczywiście będzie to rozciągnięte w czasie ale warto mieć na uwadze, że fundamenty nie sprzyjają euro. Kolejne wsparcia do 1,1686-1,1710 oraz 1,1685-88.

Eurodolar wybił się z kanału wzrostowego.

„Niepewność jutra” przełożyła się także na indeksy, które w dniu dzisiejszym silnie tracą. Niemiecki indeks DAX spada -2,67%.

Minorowe nastroje panują także na polskim złotym. EUR/PLN zalicza powrót na marcowe szczyty w okolicy 4,6336. Z kolei USD/PLN przekroczył wrześniowe szczyty na 3,93 i jest na dobrej drodze w kierunku okrągłego poziomu 4.00. W obu przypadkach RSI 1 h powyżej 70.

Źródłó obrazu : Exeria Network

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap