Bieżąca sytuacja

Ostatnie godziny przynoszą uspokojenie nastrojów na rynku walutowym. Eurodolar zanotował ruch powrotny w okolice 1,1753. Natomiast GBP/USD zdołał zahaczyć o poziom 1,30.

Lockdown słowo klucz, które w połączeniu z wyborami prezydenckimi w USA, wprowadza nerwowość wśród inwestorów. Dzisiejsza sesja na rynku akcji zakończyła się silnymi spadkami głównych indeksów. Polski WIG20 zanurkował -4,64%. Wyprzedaż na rynku akcji to silny dolar, który umocnił się na szerokim rynku.

W dniu jutrzejszym odbędzie się posiedzenie EBC, który przedstawi dalsze parametry polityki pieniężnej. Nie wydaje się aby w tym tygodniu mogły nastąpić jakieś zmiany, jednak duża część inwestorów, liczy na kolejną pomoc ze strony EBC. Inwestorzy będą przysłuchiwać się słowom Ch. Legarde, która z pewnością odniesie się, do sytuacji związanej z Covid-19 i jej wpływu na gospodarkę. Obawy, niepewność i zwiększone ryzyko, to słowa, które nie powinny dziwić ale czy usłyszymy obietnicę/plan nowego wsparcia? Wiele wskazuje, że euro osłabi się po konferencji prasowej, chyba, że otrzymamy zapowiedź nowego programu ze strony EBC. To wydaje się jednak mało realne.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap