S&P500 – komentarz rynkowy Łukasza Furmaniaka

Jako, że wrzuciłem niedawno nowy wykres eurodolara, to nie będę teraz dodawał nowego wpisu na jego temat. Wykorzystałem ten czas na analizę S&P500, które ma bardzo zaległą korektę. Cały scenariusz jest w bardzo wczesnym stadium i jeszcze wiele może się zmienić. Ogólne założenia są takie, że zrobimy korektę przynajmniej 50% wzrostów od początku pandemii. Najpierw jednak, przed kontynuacją ostatnich spadków, zakładam ruch w górę. Nie zamierzam jednak grać na wzrosty. Jak tylko rynek otworzy się ustawię sell limity na tych poziomach i będę czekał, aż sytuacja rozwienie się.

Główne dwa poziomy sprzedaży, to okolice 4545 oraz 4736.

Innym scenariuszem, może być korekta płaska lub któryś z jej wariantów. W takim razie, spadki z punktu zaznaczonego jako „2?”, mogą być dużo krótsze i zatrzymać się, gdzieś na poziomie „1?”. Taka możliwość też istnieje.

Istnieje również możliwość dalszych wzrostów, więc przebicie szczytów z 4817 pkt, otworzy drogę do dalszych wzrostów, nawet do 5000 pkt.. Tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę, że korekta wychodzi na krótką chwilę powyżej szczytu aby potem raptownie zawrócić. W związku z czym, ustawię stop loss trochę wyżej, na poziomie 4870 pkt.

Jak łatwo zauważyć, jest tutaj bardzo duża rozpiętość punktowa. Więc wielkość pozycji musi być dość mała, na tyle mała aby ryzyko było akceptowalne. Ogólnie na niższym poziomie wejdę 1/3 zakładanej pozycji. A na wyższym 2/3 pozycji.

Sell limity:
2x 4545
4x 4736

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap