Podsumowanie dnia

Eurodolar spadł dzisiaj poniżej poziomu 1,17, notując minimum na górnym poziomie wsparcia 1,1685-88. W chwili obecnej po raz kolejny znajdujemy się tuż powyżej poziomu 1,17. Warto jednak zaznaczyć fakt, że złamanie wsparcia może skutkować zejściem w okolice 1,1613. Wspólnej walucie ciąży rozwój pandemii w Europie a co za tym idzie, wprowadzanie kolejnych lokalnych zakazów i blokad. Dodatkowo nie ma porozumienia w kwestii pakietu pomocowego w USA, co umacnia dolara.

Słabe nastroje również przełożyły się na parę GBP/USD, która jeszcze przed rozpoczęciem sesji w Londynie była powyżej 1,30. W chwili obecnej oscylujemy tuż powyżej 1,29. Funtowi ciąży sprawa Brexitu oraz rozwój Covid-19. Warty odnotowania jest fakt, że Irlandia Płn. zdecydowała się wprowadzić czterotygodniowy lockdown, co wywiera presję na premierze. B. Jonsonie.

Polski złoty słabnie w oczach. Na parze EUR/PLN zanotowaliśmy szczyt na 4,5603, natomiast na USD/PLN byliśmy na 3,8985.

Polski indeks WIG20, zanotował wyjątkowo słaby dzień (-3,48%), co daje spadek do poziomu 1626,9.

Przed nami ostatnia sesja bieżącego tygodnia, podczas której poznamy inflację CPI w strefie euro, odczyty sprzedaży detalicznej w USA oraz nastroje konsumentów liczone przez Uniwersytet Michigan.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap