Eurodolar pozostaje powyżej 1.17

Początek piątkowej sesji przyniósł próbę kontry strony popytowej, która była na tyle anemiczna, że skończyła się już na poziomie 1,1720. Trzeba jednak przyznać, że sytuacja fundamentalna nie sprzyja wspólnej walucie. Rozwój nowych przypadków wirusa i kolejne obostrzenia, mocno hamują optymizm rynkowy.

Technicznie złamanie wczorajszego dołka, będzie skutkować zejściem w stronę 1.1613. Z drugiej zaś strony dopiero wyjście powyżej 1.1753 poprawi sytuację strony popytowej.

Aktualnie posiadam pozycję długą na eurodolarze, która została otwarta przez automat na poziomie 1.1705. Osobiście sam jestem ciekaw wyniku, gdyż zawirowania związane z covid-19 raczej wspierają dolara.

Na GBP/USD popyt szarpnął w stronę 1.2948, gdzie doszło do realizacji zysków. Mocny opór to poziom 1.30. Sytuacja na funcie podobna do sytuacji na eurodolarze ale dodatkowo trzeba pamiętać o negocjacjach w sprawie Brexitu.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap