Podaż poniżej 1,1650

Korekta, która miała miejsce w dniu dzisiejszym, uległa szybkiemu zakończeniu. Słabość euro nie powinna dziwić. Fundamenty w postaci ilości zachorowań w Europie, lokalnych blokad/zakazów, kontrastują z dobrymi odczytami z USA. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że pomimo największej ilości zachorowań na świecie, gospodarka USA radzi sobie wyjątkowo dobrze. Dodatkowo dolara wspierają wybory prezydenckie w USA, które mogą wprowadzić nerwowość na rynkach. W tym wypadku alternatywą wydaje się właśnie dolar.

Powracając do głównej pary walutowej możemy zauważyć, że kurs znajduje się poniżej czwartkowego minimum. Podaż ma otwartą drogę w kierunku 1,1612-26, którego złamanie, będzie miało konsekwencje w średnim terminie. Wielce prawdopodobny wydaje się spadek w okolice 1,1423-92, oczywiście nie w ciągu kilku sesji. Jednak przy wybiciu dołem, będzie to cel nadrzędny dla podaży. (Spadki będą poprzedzane korektami).

Zakładam, że strefa 1,1612-26, będzie w jakiś sposób broniona przez stronę popytową. Brak obrony będzie świadczyć o słabości popytu, co nasili spadki.

Moja pozycja z 1,17 została zamknięta z zyskiem na poziomie 1,1655.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap