Nerwowy początek tygodnia?

Nowa mutacja koronowirusa, o której informowały media w weekend, negatywnie wpłynęła na rynki finansowe. Niedzielne otwarcie zarówno na rynku EUR/USD jak i GBP/USD rozpoczęliśmy luka spadkową. W dalszych godzinach spadki nabrały tempa, chociaż na przysłowiowym kablu doszło wręcz do wyprzedaży. Minimum na eurodolarze wypadło na poziomie 1,2129, natomiast na GBP/USD spadliśmy, aż do poziomu 1,3186. (Na piątkowym zamknięciu kurs wynosił 1,3528).

Paniczne spadki zostały dość szybko opanowane. Inwestorzy wykorzystali pretekst do korekty aby wejść ponownie w bardziej ryzykowne aktywa. Popyt nie tylko odrobił wcześniejsze straty ale doprowadził do zamknięcia luki spadkowej na EUR/USD oraz GBP/USD.

Około godziny 19-stej pojawiła się informacja agencji Bloomberg. Zgodnie z sugestią Wielkiej Brytanii, UE zmniejszyłaby wartość połowu ryb na wodach Wielkiej Brytanii o około jedną trzecią. W zeszłym tygodniu Wielka Brytania nalegała, aby UE zaakceptowała redukcję o 60%. W odpowiedzi UE przedstawiła ostateczną propozycję w wielkości 25%.

Jest to w pewnym sensie ukłon UK w stronę UE, jednak Wielka Brytania liczy na ustępstwa Unii Europejskiej w innych aspektach umowy. Powiało optymizmem? Funt umocnił się wobec dolara ale obie strony, są nadal daleko do osiągnięcia porozumienia.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap