Indeksy zaliczają silne spadki

Obawy związane z rozprzestrzenianiem się Covid-19 oraz jego wpływu na światowe gospodarki, spowodowały silną wyprzedaż na rynku akcji. Inwestorzy już teraz starają się zdyskontować, przyszłe wyniki spółek a trzeba być zgodnym, że czwarty kwartał będzie wyjątkowo trudny. W wersji pesymistycznej pandemia może zaszkodzić firmom do połowy 2021 roku. W chwili obecnej ciężko rokować jaki stan rzeczy będzie za pół roku, dlatego też spadki wydają się jak najbardziej uzasadnione. Ilość nowych zachorowań rośnie wręcz w zastraszającym tempie a nowej szczepionki jeszcze nie ma. Wiele krajów z pewnością myśli o pełnym lockdownie, co dodatkowo osłabi gospodarkę.

Powracając do indeksów: prym w spadkach wiódł niemiecki DAX, który zanurkował -3,71%. Francuski CAC40 spadł jedynie -1,98%. Hiszpański IBEX zachował się dość przyzwoicie i zaliczył zjazd -1,2%. Polski WIG20 spadł do poziomu 1634,6, co daje spadek rzędu -1,16%. Sesja w USA również upłynęła pod dyktando sprzedających, indeks SP500 spadł -1,86%.

Pomimo silnych spadków na globalnych indeksach, inwestorzy nie uciekli w stronę walut zaliczanych do bezpiecznej przystani. Dolar amerykański był co prawda mocniejszy ale nie był to jakiś znaczący ruch.

Czy w związku z rozwojem pandemii dolar ponownie wróci do łask? Zapraszam do dyskusji.

0
Please leave a feedback on thisx

Źródło obrazu: Exeria Network

Autor: Trade Ideas (EFIX Data Exeria).

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap