GBP/USD ponownie przy 1,30

Po porannym odbiciu nie ma już śladu. Strona popytowa po dotarciu do strefy oporów 1,3064-83, całkowicie oddała inicjatywę i podaż zepchnęła kurs GBP/USD, w okolice wsparcia na 1,30. Dzisiaj co prawda nie mieliśmy odczytów, które bezpośrednio zaszkodziły funtowi ale na rynkach panuje niepewność związana z rozwojem Covid-19. Ryzyko wzrasta i wielu inwestorów kieruje się w stronę dolara. Jeżeli dodamy do tego nierozwiązaną sprawę Brexitu, to nie może dziwić fakt, że funt oddaje pola dolarowi.

Technicznie rzecz biorąc zejście poniżej 1,30, otwiera drogę w kierunku 1,2937, 1,2890-1,29 lub nawet w okolice 1,2864.

W przypadku obrony poziomu 1,30, popyt skieruje się w stronę 1,3064-83.

W dniu dzisiejszym zamknąłem shorta z poziomu 1,30, po cenie otwarcia. Pozycja została otwarta kilka dni temu, przed wybiciem na 1,3177. Niestety nie była to najtrafniejsza decyzja inwestycyjna ale na szczęście nie przyniosła straty.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap