GBP/USD – siła popytu

Dziś jesteśmy świadkami wyjątkowo dobrej sesji dla funta, który umocnił się na szerokim rynku. Po drugiej stronie barykady jest amerykański dolar. Popyt na rynku przysłowiowego kabla, połamał bez większych przeszkód opory i zatrzymał się dopiero na poziomie 1,3171. Ostatnio tak wysoko byliśmy 7 września. Opór możemy wyznaczyć na 1,3180 (szczyt z 8 września).

Wzrosty są efektem doniesień o możliwym powrocie do negocjacji i podpisaniem umowy negocjacyjnej do połowy listopada. Świeca dzienna co prawda jeszcze się nie zamknęła ale licząc od momentu otwarcia mamy już 215 pipsów w górę. Wzrost robi wrażenie nawet dla inwestorów, którzy śledzą na bieżąco rynek GBP/USD.

Dolar osłabił się także względem euro jednak tutaj nie mamy, aż tak znaczących wzrostów. Para walutowa zanotowała szczyt na poziomie 1,1881. Dzisiejsze maksimum zbiega się ze szczytami z 16 września. Kolejny opór to poziom 1,1896-19.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap