Eurodolar odbił

Główna para walutowa po zanotowaniu minimum na poziomie 1,1626, (nieznacznie poniżej wsparcia 1,1637), odbiła w górę. Ruch wzrostowy w chwili obecnej jest jedynie korektą. Warto będzie śledzić zachowanie kursu, w okolicach strefy oporów zlokalizowanych przy poziomie 1,17. Ewentualne pokonanie oporu otwiera drogę w stronę 1,1721/31/53. Jeżeli dojdzie do załamania korekty, podaż po raz kolejny skieruje się w stronę 1,1737 oraz 1,1726.

Polski indeks WIG20 zanotował spadek w okolice 1666 (-1,15%) ale warto mieć na uwadze, że amerykańskie indeksy zakończyły sesję kosmetycznymi zwyżkami. SP500 wzrósł do 3246 pkt, (0,30%), z kolei Dow Jones wzrósł do 26815 pkt. (0,20%).

Całkiem możliwe, że piątkowa sesja upłynie pod dyktando strony popytowej, zarówno na rynku akcji jak i na głównej parze walutowej.

Warto mieć na uwadze parę USD/PLN, gdyż jeżeli dojdzie do korekty na eurodolarze, nasz złotówka powinna odrobić część strat.

Podczas piątkowej sesji kalendarz makro jest pusty ale warto będzie zwrócić uwagę, na bazowe zamówienia środków trwałych w USA. Konsensus rynkowy zakłada odczyt na poziomie 1,2%.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap