Przegląd rynku forex

W trakcie dzisiejszej sesji obserwowaliśmy silnego dolara, który umocnił się na szerokim rynku wraz z japońskim jenem. Natomiast najsłabszą walutą był nowozelandzki dolar, który silnie tracił. Względem dolara i jena obserwowaliśmy spadki rzędu i ponad 2%. Jest to efekt informacji, jakie napłynęły do nas z Antypodów. Jak się okazuje, tamtejszy rząd chce przeciwstawić się, silnej bańce na rynku nieruchomości. Informacja mocno zaskoczyła rynki i doprowadziła do wyprzedaży „kiwi”.

Podobnie wygląda sytuacja na dolarze australijskim. Para walutowa dotarła do strefy wsparcia 0,7621-25.

Główna para walutowa zaliczyła spadek do poziomu 1,1842, gdzie sytuacja ustabilizowała się. Aktualnie handel odbywa się na poziomie 1,1850. Ostatnie minima z 8 i 9 marca były na poziomie 1,1833-44, które traktujemy jako silne wsparcie.

Słabo prezentuje się w dniu dzisiejszym funt brytyjski, któremu zaszkodziły mieszane dane oraz problemy dotyczące szczepień. Technicznie para walutowa pokonała wsparcie przy poziomie 1,38, co jest sygnałem pro spadkowym. Aktualnie podaż dotarła do wsparcia na poziomie 1,2746-59, co wraz z silnym wyprzedaniem może skutkować chwilą przerwą i próbą odbicia. Pierwszym istotnym oporem jest poziom 1,38.

Warto wspomnieć, że wsparcie 1,3744-59, jest również górnym ograniczeniem szerokiego kanału bocznego, z którego wybiliśmy się 9 lutego. Ewentualny powrót do kanału i złamanie wsparcia może skutkować spadkami nawet w okolice dolnego ograniczenia kanału czyli 1,3593-1.3627.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap