Podsumowanie dnia

Początek poniedziałkowej sesji przyniósł osłabienie dolara, co szczególnie było widoczne na rynku GBP/USD. Funt wspierany optymizmem w kwestii pozytywnego zakończenia negocjacji UK/UE, był wyjątkowo silny. Maksimum dzienne wypadło na poziomie 1,3398. Nieznacznie gorzej radziło sobie euro, które zanotowało wzrost w okolice 1,1906. W tym wypadku wsparciem dla popytu, były lepsze odczyty wskaźników PMI. Optymizm nie trwał długo, gdyż po bardzo dobrych odczytach wskaźników PMI dla przemysłu (56,7) i usług (57,7) w USA, doszło do załamania wzrostów. Ruch spadkowy wymazał w całości poniedziałkowe wzrosty, zaś minima zarówno na EUR/USD, jak i na GBP/USD, wypadły poniżej piątkowego zamknięcia. Na głównej parze walutowej, podaż zatrzymała się dopiero na poziomie 1,1801. Natomiast na rynku GBP/USD spadliśmy, aż do poziomu wsparcia 1,3263-78, bez większych przeszkód łamiąc wsparcie na 1,3312. Obecnie handlujemy na poziomie 1,1837 (EUR/USD) oraz 1,3325 (GBP/USD).

Rozpatrując sytuację na rynku eurodolara, możemy założyć, że utrzymanie się kursu poniżej strefy 1,1842-51, jest mniej komfortowe dla tych z inwestorów, którzy liczą na wzrosty w kierunku 1,1920 oraz 1,2012. Właściwie jest to lokalna granica pomiędzy bykami i niedźwiedziami. W związku z czym możemy założyć, że jeżeli nie uda się wyjść powyżej wspomnianego oporu, podaż stanie przed szansą sprowadzenia kursu w okolice 1,1800-12. Dalszym celem będzie wsparcie na kluczowym poziomie 1,1753.

Patrząc szerzej na wykres eurodolara warto nadmienić, że nadal poruszamy się w trendzie bocznym 1,1812-1,1894, pomimo dużej zmienności w trakcie ostatnich godzin. Dzisiejsze wybicia nie zostały potwierdzone i kurs głównej pary walutowej wrócił do wnętrza kanału bocznego.

Sytuacja na rynku GBP/USD wygląda bardziej pozytywnie, pomimo silnego spadku w okolice 1,3263. Podaż całkowicie oddała inicjatywę i kurs zdołał powrócić powyżej poziomu 1,3312, co może sugerować, powrót w stronę wyższych poziomów cenowych (1,3398?). Jeżeli popyt nie zdoła utrzymać się powyżej 1,3312, to będzie świadczyć o słabości strony popytowej i może skutkować zejściem w okolice dzisiejszego minimum.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap