Nadwyżka w handlu Chin osiąga rekordowe poziomy, rynki wyceniają kolejny ruch ze strony Fed

Wygląda na to, że rynki w Europie otworzą się nieco niżej, ponieważ rozpoczynamy nowy tydzień po tym, jak giełdy amerykańskie zamknęły się w mieszanych nastrojach, a ostatnie lipcowe dane handlowe z Chin wskazały na słaby popyt krajowy.
Wszelkie nadzieje, że Rezerwa Federalna USA może zmniejszyć tempo podwyżek stóp, otrzymały silny cios w piątek, kiedy lipcowy raport o zatrudnieniu pokonał nawet najbardziej optymistyczne przewidywania.
Niesamowicie dobra liczba przyniosła 528 tys. miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce, co jest drugim najlepszym wynikiem w tym roku, podczas gdy czerwiec został zrewidowany w górę do 398 tys. Wzrost płac wyniósł 5,2%, co sprawiło, że perspektywa zmiany narracji przez Fed w sprawie podwyżek stóp stała się jeszcze bardziej odległa. Podwyżka o 75 punktów bazowych we wrześniu jest o wiele bardziej prawdopodobna.
Podczas gdy rentowności w USA mocno odbiły, kończąc tydzień wyżej i przełamując serię trzech tygodni strat z rzędu, amerykańskie giełdy również zakończyły tydzień na plusie.
Odporność rynku akcji jest godna uwagi, biorąc pod uwagę pogarszające się perspektywy gospodarcze. Chociaż prawdą jest, że rynek pracy w USA wygląda na mocny, nie oznacza to, że w kolejnych miesiącach będzie podobnie.
Zobaczyliśmy kolejny gwałtowny wzrost kredytów konsumenckich w USA w czerwcu, co pokazuje, że chociaż konsumenci są w stanie funkcjonować w otoczeniu wyższych cen, wydaje się, że jest to możliwe dzięki wyższym wydatkom poprzez karty kredytowe. Po spowolnieniu w maju do 23,79 mld USD, w czerwcu nastąpił wzrost o ponad 40 mld USD, co oznacza drugi najwyższy wynik w tym roku. Zwiększyło to dotychczasowy całkowity kredyt do 194,67 mld USD, co odpowiada sumie wyników z 2018 i 2019 r. .
Podczas gdy rentowności obligacji mocno odbiły, a dolar amerykański gwałtownie wzrósł, ceny ropy spadły, zbliżając się do najniższych poziomów od sześciu miesięcy i po raz pierwszy w tym roku znalazły się poniżej 200-dniowej SMA. Spadek z zeszłego tygodnia zniweczył wszystkie zyski z poprzednich dwóch tygodni, ponieważ rynki zareagowały na pesymistyczne prognozy BoE z zeszłego tygodnia, które sugerowały, że inflacja prawdopodobnie będzie dalej rosnąć, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie.
Najnowsze dane dotyczące handlu w Chinach wydają się częściowo potwierdzać obawy o perspektywy gospodarcze. Podczas gdy eksport nadal się poprawia, skacząc do 18% w lipcu i pokonując oczekiwania po słabym II kwartale, import ma problemy.
Import wzrósł o 2,3% w lipcu, w porównaniu z 1% w czerwcu, ale ciągle był to wynik poniżej oczekiwań na poziomie 4%. Tłumaczy się go słabym zaufaniem konsumenckim oraz spowolnieniem w sektorze nieruchomości.
Wydaje się, że chiny nie będą w stanie osiągnąć swojego celu na poziomie 5,5% PKB, co już było wyceniane, kiedy w kwietniu ponownie wprowadzono ograniczenia związane z Covid-19.
W tym tygodniu uwaga inwestorów skupi się na najnowszych danych o CPI z USA za lipiec po gwałtownym wzroście w czerwcu do 9,1%, czyli najwyższego poziomu od 40 lat. Nie bez znaczenia będzie również wstępny odczyt PKB Wielkiej Brytanii za II kw. Czy odczyt pokaże wynik na ujemnym terytorium?
EURUSD – tutaj niewiele się zmieniło,  do czasu wyjścia ponad 1,0350 nastawienie pozostaje do dalszych spadków w stronę parytetu wymiany 1:1 oraz kolejnych wsparć na 0,9950 i 0,9660.
GBPUSD – wygląda dość silnie, tuż poniżej 1,2060, po odbiciu od 1,2000. 1,1980 stanowi kluczowe wsparcie, którego utrzymanie będzie przemawiać za dalszymi wzrostami w stronę 1,3000.
EURGBP – w piątek na krótko wyszedł powyżej 200-dniowego SMA, po czym spadł. Nadal mamy opór w okolicy 0,8480, wsparcie jest na 0,8300.
USDJPY – wzrósł powyżej 134,80 i 50-dniowej SMA otwierając sobie drogę do 136,30, a nawet 137,50. Wsparcie znajduje się w okolicy 134,40/50.
FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 10 punktów wyżej, na poziomie 7458.
DAX – oczekuje się otwarcia 42 punkty niżej, na poziomie 13620.
CAC40 – możliwe otwarcie 25 punktów niżej, na poziomie 6488.

Sentyment rynkowy CMC Markets:
Germany 40 –  nastawienie Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD powiązanym z niemieckim indeksem DAX, wskazuje na dalszą dominację niedźwiedzi. Po stronie ilości otwartych transakcji – 53% Klientów posiada pozycje Sprzedaj, dwa punkty w dół w stosunku do danych z piątku. W kategorii Wartość Pozycji, nastąpił wzrost o punkt, niedźwiedzie wciąż jednak dominują w 72%.

Uk 100 – przewaga niedźwiedzi utrzymuje się również na kontrakcie powiązanym z brytyjskim indeksem FTSE100. Pod względem ilości otwartych pozycji, transakcje Sprzedaj dominują w 70% (bez zmian). W kategorii wartości transakcji, przewaga pozycji spadkowych wynosi 73%, trzynaście punktów w dół od piątku.

EUR/USD – przewaga byków wśród Klientów posiadających otwarte pozycje na kontrakt CFD oparty o EUR/USD. Ilościowo pozycje Kup stanowią 62%, dwa punkty w dół od ostatniej sesji. Pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie również dominują w 62% i wartość ta od piątku pozostała bez zmian.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap