Indeks dolara – cykle

Jedną z części analizy technicznej, którą często stosują inwestorzy, są tzw cykle przedstawiające punkty zwrotne. Jest to połączenie analizy technicznej z pomiarem czasu. Długość cykli może może być rozpatrywana w różnych ramach czasowych od długoterminowych po krótkoterminowe.

W ostatnim czasie natrafiłem na dość ciekawą grafikę, przedstawiającą cykle na indeksie dolara. (Wykres poniżej).

Na wykresie możemy zauważyć szczyty i dołki w cyklu wieloletnim. Dobrze widać, że w trwającym cyklu, szczyt jest już za nami a to może oznaczać, że kolejne lata przyniosą słabość dolara. Infografika dobrze wpisuje się, w działania FEDu, który obniżył stopy procentowe oraz wprowadził szereg niestandardowych działań w celu walki z Covid-19. Dodatkowo Rezerwa Federalna chce utrzymać stopy procentowe, na niezmienionym poziomie do końca 2023 roku.

Jeżeli zakładamy, że dojdzie do wypełnienia cyklu zgodnie z założeniami, to słabość dolara powinna przełożyć się, (między innymi) na wzrosty na głównej parze walutowej.

Warto tutaj być zgodnym, że przewidywania na tak długi okres czasu, to często wróżenie z fusów. Niemniej jednak dobrze mieć pod ręką poniższy wykres.

Źródło: Live Market – platforma Exeria (oryginał Bloomberg).

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap