Huśtawka nastrojów na funcie

Poniedziałkowa sesja na rynku GBP/USD charakteryzowała się dużą zmiennością. Najpierw zaliczyliśmy silny zjazd o wielkości ponad 200 pipsów aby później ruszyć w górę 180 pipsów. Oporem który zatrzymał stronę popytową był okrągły poziom 1,34.

Silne ruchy na parach związanych z funtem nie powinny dziwić. Wielka Brytania prowadzi rozmowy handlowe z UE, które co jakiś czas są zrywane i ponawiane, zaś obie strony widzą rozwiązanie problemów w odmienny sposób. Ilość sprzecznych informacji jakie napływają na rynki, mocno oddziałują na emocje inwestorów.

Jedna z ostatnich informacji wskazuje na brak porozumienia, pomimo negocjacji na wysokim szczeblu. We wczorajszej rozmowie telefonicznej pomiędzy premierem Wielkiej Brytanii a przewodniczącą Komisji Europejskiej, strony nie potrafiły przełamać impasu i rozmowa została przerwana. Czasu zostało na prawdę niewiele i możliwe, że premier B. Johnson wybierze się do Brukseli aby osobiście podjąć jeszcze jedną próbę porozumienia.

Technicznie poziomy oporu możemy wyznaczyć na 1,3398-1,3406. (Pośredni opór 1,3381-83). Dalszym oporem będzie poziom 1,3441. Wsparcie to strefa 1,3290-1,3312, następnie 1,3263-78. Następnie minimum z wczoraj na poziomie 1,3225.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap