GBP/USD testuje 1,37

Dzisiejsza sesja przynosi próbę podciągnięcia kursu „kabla” w stronę poziomu 1,37. Popyt ustanowił dzienne maksimum na poziomie 1,3712, co zbiegło się z dotarciem kursu, do strefy oporów rozciągającej się pomiędzy 1,3701-12. Aktualnie handel odbywa się tuż poniżej omawianej strefy.

W dniu dzisiejszym mieliśmy wystąpienie zastępcy gubernatora ds. Polityki pieniężnej BoE.

Ben Broadbent przypomniał, że bank centralny skorzysta ze swoich narzędzi, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Natomiast pomoc BoE będzie trwała tak długo, jak będzie tego wymagała sytuacja gospodarcza. Program QE pozostaje w chwili obecnej najbardziej pożądanym opcją, chyba, że warunki gospodarcze ulegną znacznemu pogorszeniu. B. Broadbent wspomniał, ze banki potrzebują czasu na wprowadzenie ujemnych stawek procentowych.

Wypowiedź została odebrana neutralnie, zaś na rynku GBP/USD odbyło się bez większych wahań.

Cały czas poruszamy się w szerokim trendzie bocznym z górnym ograniczeniem na 1,3746-59. Wsparcie możemy wyznaczyć na 1,3593-1,3623, które w dniu wczorajszym zostało przetestowane. Podaż zatrzymała się dopiero na poziomie 1,3567.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap