GBP/USD blisko szczytów

Funt zalicza kolejny dobry dzień, który umacnia się do większości walut. Mocniejsze względem funta pozostaje dolar australijski. Na przysłowiowym kablu popyt wywindował kurs, w stronę szczytów z drugiej połowy grudnia, kiedy to zanotowaliśmy poziomy 1,3620-25. Dzisiejsze maksimum wypadło na poziomie 1,3618.

Słabość dolara wspiera stronę popytową ale warto zaznaczyć, że brytyjska waluta otrzymała dzisiaj wsparcie. „Brytyjscy prawodawcy głosowali, za przyjęciem przepisów wdrażających, porozumienie handlowe uzgodnione z Unią Europejską”. W niższej Izbie Parlamentu głosowanie przeszło różnicą głosów 521 do 73.

Handel na GBP/USD odbywa się w chwili obecnej w szerokiej strefie oporów 1,3592-1,3625. Para walutowa na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy, zaliczyła wzrost rzędu 5%. Jednak daleko do poziomów z 23 czerwca 2016 roku, kiedy odbyło się referendum. GBP/USD był w najwyższym momencie kwotowany na poziomie 1,5020.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap