Eurodolar wokół 1,19

Pierwsza część tygodnia na rynku eurodolara nie przynosi większych zmian, względem poziomu otwarcia. Co prawda w poniedziałek obserwowaliśmy spadek w okolice 1,1834, jednak następnego dnia ruch ten został wymazany. Niewiele dzieje się również w trakcie dzisiejszej sesji. Momentami ciężko uwierzyć, że mamy do czynienia z główną parą walutową. Aktualnie handel odbywa się wokół poziomu 1,1922.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy odczyt bazowej inflacji konsumenckiej w USA, który wyniósł 0,1% i w żaden sposób nie wpłynął na rynki. Za nami także sprzedaż obligacji 10-letnich w USA, które nieznacznie wzrosły 1.523%, wobec kwoty przedsprzedaży 1.514%. Finalnie jednak całą aukcję można uznać za udaną.

Wygląda na to, że inwestorzy wyczekują jutrzejszego posiedzenie EBC, które może wyznaczyć kierunek dla głównej pary walutowej.

Jeżeli popyt doprowadzi do wybicia powyżej 1,1924-26, to możemy skierować się w stronę 1,1952-67 (szczyt z końca listopada, który zbiega się z dołkami 4/5 lutego oraz minimum z ostatniego czwartku). W przypadku dalszych wzrostów popyt będzie musiał zmierzyć się psychologicznym poziomem 1,2000-12. Dalszym oporem pozostaje 1,2030. (Szczyt z 1 grudnia, kiedy to wybiliśmy się z szerokiego trendu bocznego).

Nieudane wyjście w okolice 1,1952-67, po raz kolejny doprowadzi do przejęcia inicjatywy przez stronę podażową. W konsekwencji powrót na ostatnie minima wydaje się być wielce prawdopodobny.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap