Eurodolar próbuje łamać poziom 1,17

Strona podażowa nie odpuszcza i w chwili obecnej mamy test wsparcia na poziomie 1,17. (Minimum 1,1692). Ewentualne wybicie dołem może skutkować spadkiem w okolice 1,1613. Natomiast w wersji bardzo pesymistycznej, kurs może może zejść nawet w okolice 1,1423-96. natomiast obrona wsparcia 1,17 pozwoli popytowi myśleć o poziomie 1,1753. Wcześniej jednak mamy opór na 1,1731-37.

Dolar pozostaje silny z kilku powodów, które nakładają się na siebie. Otóż rozwój nowych przypadków Covid-19 nabiera tempa. Z kolei rządy zaczynają wprowadzać lokalne zakazy, które mocno odczuje gospodarka. Pytanie brzmi, na ile poszczególne rządy są przygotowane na kolejną pomoc dla gospodarki? Czy ewentualne pakiety pomocowe, nie będą stanowić bazy do przepychanek politycznych? Dobrze to widać w przypadku pakietu pomocowego w USA, gdzie daleko od kompromisu.

Jak zawsze w takich przypadkach waluty z grupy safe haven zyskują.

Podobną sytuację mamy na GBP/USD, z tym, że tutaj dodatkowo dochodzi kwestia Brexitu. Dzisiaj para walutowa zanotowała dołek przy poziomie 1,2909-10, tym samym drugi raz wybiliśmy się dołem w kanału wzrostowego. Lokalne minimum znajduje się na 1,2864. Odnośnie funta warto mieć na uwadze dużą zmienność, której powodem są kwestie związane z Brexitem. Technicznie kluczowy opór znajduje się na 1,30. Natomiast dolne ograniczenie kanału wzrostowego na poziomie 1,2980.

W dniu wczorajszym pisałem o możliwym sygnale sprzedaży dla strategii Rebound, która finalnie otwarła pozycję short na poziomie 1,3020. W dniu dzisiejszym pozycja została zamknięta z zyskiem.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap