Eurodolar blisko 1,19

Środa jest kolejnym dniem, w którym euro kieruje się w stronę wyższych poziomów cenowych. Wsparciem dla strony popytowej były lepsze odczyty wskaźników PMI z Europy. W połączeniu z informacjami o odmrażaniu europejskich gospodarek, inwestorzy kierują się w stronę wspólnej waluty.

Pomimo słabości dolara względem euro, amerykańska waluta notuje mieszaną sesję. Dolar jest mocniejszy względem walut antypodów i minimalnie wobec funta. Dolar jest zdecydowanie słabszy względem polskiego złotego, minimum na USD/PLN zanotowaliśmy na 3,8430.

Powracając do głównej pary walutowej, warto odnotować fakt, że w dniu wczorajszym pokonaliśmy opór na poziomie 1,1830. Utrzymanie się kursu powyżej wspomnianego poziomu, wspiera stronę popytową i pozwala na test kolejnego oporu 1,1900-26. Warto przypomnieć, że opór był dość mocno broniony w listopadzie ub. a jego pokonanie, miało konsekwencje w postaci szczytu na poziomie 1,2350.

W przypadku wybicia górą, na drodze strony popytowej stanie kolejny opór w okolicach 1,1952-57 (minima z 2 i 5 lutego).

Wersja alternatywna zakłada nieudany test wspomnianych oporów, gdzie do głosu dojdzie strona podażowa. W tym wariancie moglibyśmy wrócić w okolice 1,1830.

Patrząc szerzej na wykres eurodolara, możemy być zgodni, że kurs znajduje się ponownie w szerokim kanale bocznym pomiędzy 1,1603 i 1,2012. Wybicie powyżej 1,2012, będzie sygnałem, że wracamy na ostatni szczyt 1,2350.

Analiza techniczna to tylko jedna z prognozy przyszłego ruchu na omawianym instrumencie. Warto pamiętać, że w dniu dzisiejszym zostanie przedstawiony protokół z posiedzenia FOMC, który może mieć wpływ na kurs. W związku z czym chciałbym wyczulić inwestorów, na mniejsze lub większe wahania na rynku eurodolara, które mogą zaburzyć istniejący układ techniczny.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap