Minutki z FOMC

Według decydentów minie trochę czasu, zanim zostaną osiągnięte zamierzone cele. Trwająca pandemia stwarza ścieżkę niepewności. Warunki na rynku pracy uległy poprawie w pierwszych miesiącach nowego roku, jednak pozostaje niższe niż z tego samego okresu 2020 roku. Wydatki konsumpcyjne w pierwszym kwartale uległy poprawie i były lepsze niż w czwartym kwartale 2020 roku.

Dane dotyczące inflacji były większe od oczekiwań ale zakłada się, tymczasowy wzrost inflacji. Gospodarka amerykańska wykazuje odporność na pandemię, co w ostatnim czasie doprowadziło do ożywienia.

Wydatki gospodarstw domowych uległy znacznej poprawie, co może przyczynić się do większego ożywienia gospodarczego.

Pełny protokół z posiedzenia FOMC.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap