Eurodolar bez zmian, złoty zyskuje

Sytuacja na rynku eurodolara pozostała bez zmian. Para walutowa cały czas porusza się w trendzie bocznym powyżej poziomu 1,13. Strefa oporów rozciąga się pomiędzy 1,1223-50 oraz 1,1383-89. Czekamy na moment wybicia, który pozwoli określić kierunek w dalszym terminie. Ze względu na przyszłe działania Rezerwy Federalnej, umocnienie dolara wydaje się bardziej prawdopodobne.

W chwili obecnej, uwaga rynków skupiona jest, na wtorkowym wystąpieniu J. Powella w Kongresie, w związku z jego nominacją na 2 kadencję prezesa FED. Warto zaznaczyć, że rynek pracy pozostaje silny i zmierza w kierunku wyznaczonym przez FED. Problemem pozostaje rosnąca inflacja, która również wymusza na

Rezerwie Federalnej zmianę polityki pieniężnej.

Pomimo małych ruchów na głównej parze walutowej, polski złoty umocnił się względem dolara i euro. Minimum na EUR/PLN wyniosło dzisiaj 4,5270, z kolei USD/PLN spadł do 3,9951.

Ciekawie w dniu dzisiejszym było na amerykańskich indeksach, które najpierw zanotowały silne spadki aby ostatecznie skorygować je w całości.

Rentowności obligacji skarbowych zanotowały szczyt na 1,808, jednak dzień zakończył się spadkiem w okolice 1,752. (W dużej mierze to pomogło wyciągnąć indeksy z zapaści).

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap