Czerwcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej

Stopa procentowa została podniesiona o 0,75%. Rynek wyceniał takową podwyżkę na poziomie 87%.

Podsumowując oświadczenie, możemy zauważyć, że według FED mamy wzrost aktywności po przestoju w pierwszym kwartale. Wzrost na rynku pracy cały czas jest solidny a stopa bezrobocia jest niska. Inflacja jest wysoka związana z wyższymi cenami energii. Popyt i podaż jest niezrównoważony, co jest efektem sytuacji pandemicznej. Wojna na Ukrainie stanowi dodatkową presję inflacyjną. Dodatkowo blokada Chin powoduje zakłócenie w łańcuchu dostaw.

Rezerwa Federalna dąży do inflacji na poziomie 2% i posiada narzędzia to wszelkiej interwencji w przypadku pojawienia się zagrożeń.

Przed nami jeszcze konferencja prasowa prezesa FED J. Powella.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap