O tym, czy rynki akcji będą kontynuować korektę, zadecyduje inflacja w Europie i zatrudnienie w USA

Giełdy próbują się ustabilizować

Giełdy próbują się ustabilizować. Europejskie indeksy (Euro 50 i Germany 40) szukają wsparcia na poziomie 200 prostych średnich kroczących, natomiast amerykańskie indeksy (US NDAQ 100 i US SPX 500) starają się utrzymać na poziomie minimów osiągniętych 23 czerwca.

Podstawowa tendencja wzrostowa rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a na jej budowę złożyło się następujące połączenie: spadającej inflacji i silnego rynku pracy. W tym sensie przyszłotygodniowy program przyniesie ważne dane, które pozwolą nam dowiedzieć się, czy inflacja będzie nadal spadać, a zatrudnienie utrzyma się na wysokim poziomie.

Kluczowe dane w tym tygodniu dla giełd i rynku walut

Kluczowymi danymi w tym tygodniu są wstępne dane o CPI w Europie oraz raport o zatrudnieniu w USA We wtorek badania konsumenckie będą wyjątkowe: o godz. 8:00 opublikowany zostanie Indeks Klimatu Konsumenckiego GfK w Niemczech, a o godz. 16:00 opublikowany zostanie raport Conference Board dotyczący zaufania konsumentów w USA. O godzinie 16:00 publikowane będą także oferty pracy JOLTs w USA.

W środę zaczną być publikowane pierwsze wstępne dane o inflacji w Europie za sierpień. W Hiszpanii CPI zostanie opublikowany o 9:00 (w lipcu dane wyniosły +2,3% r/r), a w Niemczech o 14:00 (poprzednie dane +6,2%).

W czwartek wstępne dane o CPI za sierpień: o 8:45 opublikowany zostanie CPI dla Francji (poprzednie dane na poziomie +4,3% r/r), a o 11:00 wskaźnik dla całej Europy (poprzednie dane na poziomie +5,3 %, a konsensus przewiduje spadek do +4,9%). O 14:30 opublikowany zostanie deflator konsumpcji PCE w USA, dla którego rynek spodziewa się +4,3% r/r w ujęciu bazowym i +3,3% r/r ogółem.

W piątek najważniejszymi danymi dnia będzie raport z rynku pracy w USA dla o 14:30: konsensus przewiduje utworzenie 170 000 miejsc pracy (NFP), stopę bezrobocia na poziomie +3,5% i dochody z pracy, które wzrosnąć mogą w tempie +4,4% r/r. O 16:00 opublikowany zostanie wskaźnik ISM dla przemysłu w USA.

CMC Markets Polska

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap