Najlepszy tydzień dla bitcoina od czerwca. Cena kryptowaluty wciąż powyżej 34000 z silnym wzrostem dominacji

Ten tydzień, a przynajmniej do piątkowego poranka, bitcoin może zaliczyć do bardzo udanych. Cena kryptowaluty wzrosła o niemal 14% (w szczycie tygodnia był to wzrost o prawie 18%), a notowania pozostają nad poziomem 34000 USD. Tym samym trwa najlepszy tydzień dla bitcoina od czerwca, gdy kurs ruszył z 26500 do powyżej 31000 USD.

Symbol IBTC na liście DTCC – Bitcoin spot ETF coraz bliżej?

W tym tygodniu na liście DTCC (firmy zajmującej się rozliczaniem transakcji na Wall Street) pojawił się symbol przyszłego ETF na bitcoina, czyli IBTC. Ma być to fundusz od firmy BlackRock, a więc największego funduszu zarządzającego aktywami na świecie. Zdarzenie to pokazała, że w zasadzie wszystko, co potrzebne dla działania takiego funduszu zostało już zrealizowane. Jedyne czego brakuje, to decyzji SEC i jego formalne zatwierdzenie. Tu jednak na tę chwilę prawdopodobnie nie ma przełomu i trzeba będzie poczekać na ostateczną decyzję amerykańskiej komisji.

Dominacja bitcoina coraz większa

Wraz z tak silnym wzrostem ceny bitcoina, wzrosła również jego dominacja nad całym rynkiem kryptowalut. Udział kapitalizacji bitcoina wzrósł do 54% z niecałych 49% jeszcze w sierpniu. Natomiast na początku roku dominacja BTC wynosiła zaledwie 41%. Na tę chwilę, jak widać, król kryptowalut zdaje się tylko jeden.

Potencjalnie istotne opory dla bitcoina

Z punktu widzenia wykresu potencjalny opór dla aktualnej zwyżki może znajdować się w rejonie 37000 – 40000 USD. Jest to obszar konsolidacji notowań bitcoin przed gwałtownym spadkiem, którą to konsolidację obserwowaliśmy na wiosnę 2022 r.

Ethereum próbuje podążać za bitcoinem

Kurs ETH/USD do piątkowego poranka pnie się w tym tygodniu w górę o niemal 8%. Jest to na razie najlepszy wynik od końca września, gdy w tydzień notowania wzrosły o niemal 10%. Z punktu widzenia wykresu od kwietnia 2023 r. kurs ETH/USD przebywa w kanale spadkowym, który może przypominać formację flagi. Aktualnie rynek zdaje się zbliżać do jej górnego ograniczenia w rejonie 1900 USD. Wydaje się, że dopiero przekroczenie tej bariery mogłoby pomóc ETH w ataku na tegoroczny szczyt.

Daniel Kostecki
CMC Markets Polska

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap