Exeria platforma wyższej generacji

Exeria to webowa platforma transakcyjna dostępna z każdego urządzenia (komputera, tabletu, telefonu), w której inwestorzy mogą budować i testować swoje strategie metodą drag and drop, tworzyć i uruchamiać swoje portfele inwestycyjne, używać automatycznych skanerów, wskaźników, barometrów, obserwować wydarzenia, rekomendacje i sygnały bezpośrednio na wykresie. Całość wszystkich działań odbywa się w chmurze obliczeniowej.

Jak już wcześniej napisałem Exeria jest platformą webową. Dla części osób może to być minusem ale należy pamiętać, że nie musimy niczego instalować na swoim komputerze. W razie problemów, czy błędów nie jest konieczna reinstalacja programu. Ogromnym minusem platform desktopowych, są częste aktualizacje. Dodatkowo musimy dobrać platformę pod określone urządzenie i system operacyjny, co znacznie ogranicza nasze możliwości. W przypadku platformy webowej jaką jest Exeria, dostęp jest wręcz nieograniczony. Z Exerii możemy korzystać niezależnie od posiadanego urządzenia, czy używanego systemu operacyjnego. Dostęp do platformy jest możliwy praktycznie z każdego miejsca na ziemi.

Wygląd platformy.

Po zalogowaniu do Exerii, na ekranie pojawia się domyślny widok platformy, który zawiera podstawowe narzędzia handlu. Platforma złożona jest z czterech sekcji (lewej, dwóch środkowych i prawej), które możemy dowolnie zmieniać pod względem rozmiaru, chować lub rozciągnąć na cały ekran. Poszczególne okna platformy możemy zamieniać miejscami, pomiędzy wspomnianymi sekcjami lub usuwać za pomocą metody drag and drop, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca.

Exeria umożliwia  także całkowitą modyfikację według własnego uznania i stworzenia całkiem nowego środowiska pracy.  Dodawanie wybranych przez nas elementów, następuje po wybraniu z listy i przeciągnięciu w pożądane przez nas miejsce. W razie pomyłki  zbędny panel możemy w prosty sposób usunąć do kosza. Wszelkie wprowadzone  przez nas zmiany są automatycznie zapisywane, dzięki czemu będą dostępne po każdym uruchomieniu platformy. Niezależnie jednak od tego, czy poszczególne zmiany nam się spodobają czy po prostu znudzą, bez większych problemów możemy powrócić do ustawień początkowych. Służy do tego opcja „resetuj profil”, która dostępna jest w prawym górnym rogu, po najechaniu na ikonę użytkownika. Zmiana następuje dosłownie w sekundę i możemy zacząć praktycznie wszystko od nowa.  Należy jednak pamiętać, że zmiana jest nieodwracalna i  nie ma już możliwości powrotu, do naszego spersonalizowanego pulpitu (tzn. wcześniejszego układu okien). Platforma zachowa jedynie nasze strategie i zapisane wykresy. Wynika to z prostego założenia,  zmiany nie są zapisywane przez użytkownika w pliku, lecz automatycznie w chmurze. W efekcie użytkownik nie ma możliwości importowania  środowiska roboczego, (zdefiniowanego wcześniej układu okien), jak to często bywa w innych platformach transakcyjnych).  

W mojej ocenie  ekran domyślny pomimo swojej złożoności  jest intuicyjny i uporządkowany, co pozwala  na handel bez wspomnianych zmian. 
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników, autorzy Exerii przygotowali  także gotowe układy okien, które  możemy załadować z listy. Użytkownik ma do wyboru 8 zdefiniowanych układów: (handel, strategie, projektowanie, testy oraz widok 1-4), które mogą zastąpić aktualny ekran transakcyjny lub zostaną otwarte w nowej zakładce, po włączeniu opcji „otwórz w nowej zakładce”. Drugi z wariantów jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli pracujemy na kilku monitorach jednocześnie. Trzeba przyznać, że powyższa opcja pozwala uporządkować naszą pracę oraz  oszczędzi nam nerwowego przeskakiwania pomiędzy zakładkami, w przypadku silnych ruchów na wybranych instrumentach.   Exeria posiada dwie wersje kolorystyczne  jasną i ciemną. Mnie osobiście przypadła do gustu ciemniejsza wersja, którą równie dobrze możemy nazwać „trybem nocnym”, gdyż świetnie sprawdziła się w trakcie pracy w godzinach wieczornych.  Wielką zaletą Exerii jest tryb pełnoekranowy, który zakrywa zbędne paski przeglądarki, sprawiając  wrażenie platformy desktopowej. 

Każda ze wspomnianych sekcji składa się z odrębnych okien, które w całości tworzą nasze podstawowe środowisko pracy.  Do standardowych okien w Exerii możemy zaliczyć: panel obserwowane instrumenty, wykres, czy panel związany z naszymi  otwartymi lub zamkniętymi pozycjami. Nowością wyróżniająca Exerię spośród innych platform dostępnych na rynku jest Exeria network, kalendarium oraz panele: moje wykresy i moje strategie ale to już temat na kolejne wpisy, które pojawią się w przyszłości.

Poniżej krótki film podglądowy przygotowany przez autorów Exerii.

Dla osób zainteresowanych otwarciem rachunku przypominam o trwającej promocji: “Weź udział w promocji Ty się uczysz – Exeria płaci”.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap