Komentarz tygodniowy dla pary EUR/USD na 17.08-21.08

W mijającym tygodniu byliśmy świadkami testu wsparcia  1,1700-38, po którym do głosu doszła strona popytowa. (Minimum zanotowaliśmy na poziomie 1,1710). Zakończenie tygodnia wypadło na poziomie 1,1843 ale cały czas znajdujemy się poniżej ostatnich szczytów 1,1910-17. 

Ostatnie dni przyniosły także szereg ważnych odczytów. Na początku tygodnia poznaliśmy nastrój ekonomiczny ZEW, który wzrósł do 71,5. W Stanach Zjednoczonych zanotowaliśmy wzrost inflacji PPI oraz CPI do poziomu 0,6%. Produkcja przemysłowa w UE, była niższa niż oczekiwano i wyniosła 9,1%. Pozytywnie wypadły dane z rynku pracy w USA. Odczyt przyszłych bezrobotnych był poniżej 1 miliona. Bazowa sprzedaż detaliczna w USA wyniosła 1,9%.

Podczas wtorkowej sesji pojawiła się informacja, dotycząca szczepionki przeciw COVID-19. Jak się okazało Rosja zarejestrowała szczepionkę, zaś produkcja zaplanowana jest na wrzesień. Pierwsze szczepienia mają mieć miejsce w październiku. W chwili obecnej  nadal trwają  badania, jednak to nie przeszkodziło Rosji zarejestrować swój lek.  Czy będzie to złoty środek, który zatrzyma pandemię? W tej kwestii zdania są oczywiście podzielone, niemniej jednak jest to optymistyczny akcent dla rynków finansowych.  

W nadchodzącym tygodniu również prezentuje się ciekawie. Już w poniedziałek poznamy wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku. Wtorkowa sesja przyniesie nam dane z rynku nieruchomości w USA. Oczekuje się wzrostu zarówno w ilości zezwoleń na budowę oraz w rozpoczęciu budowy domów. W środę poznamy wielkość inflacji  CPI w strefie euro. Natomiast w centrum uwagi będą wieczorne  zapiski z posiedzenia FOMC. Dzień później poznamy zapiski z posiedzenia EBC, następnie dane z rynku pracy w USA oraz wskaźnik przemysłowy wg FED w Filadelfii. Ostatnia sesja nadchodzącego tygodnia bogata będzie, w całą serię wskaźników PMI dla przemysłu i usług. Na sam koniec poznamy ilość sprzedaży domów  na rynku wtórnym w USA.

Sytuacja na rynku eurodolara nie uległa większym zmianom. Cały czas tkwimy poniżej oporu na poziomie 1,1910-17, co nadal pozwala założyć tezę z rozwinięciem korekty. (Ewentualny nieudany test oporu, pozwoli stronie podażowej na przejęcie inicjatywy). W tym wariancie kluczowy poziom wsparcia 1,1700-38, musi zostać definitywnie złamany.  Pokonanie wsparcia umożliwi stronie podażowej ruch w stronę   1,1512-84.  Pośrednim wsparciem będzie poziom 1,1637, czyli minimum z 27 lipca. 

Z drugiej zaś strony możemy założyć alternatywną wersję. Utrzymanie się kursu powyżej 1,1700-38  lub nieudany test wsparcia pozwoli stronie popytowej, ponowić atak na ostatnie szczyty. Ewentualne wybicie powyżej 1,1917, zaneguje wariant z korektą i pozwoli stronie popytowej skierować się w stronę 1,20-1,22.  Na poziomie 1,2170 znajduje się 50% zniesienia, ruchu spadkowego z poziomu 1,3996 do 1,0343. 

Reasumując: para walutowa porusza się pomiędzy kluczowymi poziomami 1,17 oraz 1,19. Wybicie któregoś z nich wskaże dalszą drogę. Osobiście skłaniam się w stronę tezy z rozwinięciem korekty poniżej 1,17.

  • Save

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone. Przedstawiona analizy, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap