Wzrosty na rynku gazu ziemnego

Gaz ziemny otworzył się luką wzrostową na poziomie 5,73$. Powodem takiego stanu rzeczy, są ostatnie informacje, które wspierają ceny surowców energetycznych.

Głównym tematem jest oczywiście spodziewana mroźna zima oraz kryzys energetyczny. Wysokie ceny już teraz są wyśrubowane, względem poprzednich lat ale wzrost na zapotrzebowanie surowców energetycznych, może być jeszcze bardziej wzmożony. Warto tutaj wspomnieć o Azji, gdzie Państwo Środka jest jednym z największych konsumentów ropy i gazu. Jak podają agencje informacyjne, sezon grzewczy w niektórych rejonach Chin, zaczął się prawie 2 tygodnie wcześniej niż w latach poprzednich.

Oczekuje się zatem, że ceny gazu czy też ropy naftowej, będą nadal rosły ale warto również pamiętać, że szybkie zamykanie pozycji długich, może prowadzić do mocnych spadków. Dodatkowym katalizatorem wzrostów, jest rosnąca inflacja, która może „wybić” ceny surowców energetycznych na wyższe poziomy cenowe.

Decydenci banków centralnych zakładają, że inflacja ma charakter przejściowy ale wydaje się, że inflacja pozostanie z nami na dłużej, co wpływa na ceny surowców.

Aktualnie gaz ziemny oscyluje wokół 6,079$, natomiast ostatni szczyt mamy na poziomie 6,466$. Czy jest to cena wygórowana? Na chwilę obecną tak ale z pewnością w zasięgu popytu, który może wybić nowe tegoroczne szczyty. W tym wariancie zmienne mają duże znaczenie: łańcuch dostaw, inflacja oraz mroźna zima.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap