Wzrostowa sesja eurodolara

Pierwsza majowa sesja przyniosła wzrosty w stronę poziomu 1,2076. Strona popytowa dość szybko zebrała siły, po piątkowym spadku w okolice poziomu 1,20. Wzrostom nie zaszkodziły słabsze odczyty wskaźników PMI dla przemysłu z Europy. Pozytywnym aspektem był dzisiejszy odczyt sprzedaży detalicznej w Niemczech, który wzrósł do poziomu 7,7%, przy prognozie na poziomie 3%. Po drugiej stronie oceanu poznaliśmy odczyt wskaźnika ISM dla przemysłu (60,7), który okazał się być słabszy od prognozy (65.0).

Z technicznego punktu widzenia, dzisiejszy ruch wzrostowy możemy potraktować jako ruch powrotny, po piątkowym wybiciu dołem z kanału wzrostowego. W chwili obecnej, popyt jest ograniczony linią trendu spadkowego poprowadzoną z poziomu 1,2350. W tym wariancie wzrosty nie powinny przekroczyć poziomu 1,2090-1,21, lub nawet 1,2113. Następnie do głosu powinna dojść strona podażowa. Wsparcie możemy wyznaczyć na 1,1996-1,2012.

Ewentualne wybicie powyżej będzie wsparciem dla strony popytowej, która może po raz kolejny zakładać powrót w stronę ostatnich oporów 1,2242 i 1,2350.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap