Wystąpienie J. Powella w Kongresie #2

Prezes Rezerwy Federalnej odpowiadając na pytania, podkreślił ważność działania Rezerwy Federalnej, która powinna wspierać silny rynek pracy, zgodnie z jej mandatem.

FED wykorzysta wszystkie swoje narzędzia aby obniżyć inflację. J. Powell zakłada, że inflacja zacznie spadać w drugiej połowie roku.

Według J. Powella, FED odejdzie do działań wspierających, co przełoży się na podwyżkę stóp procentowych, zakończeniem skupu aktywów.

W dalszej terminie, być może jeszcze w tym roku, Rezerwa Federalna rozpocznie zmniejszenia bilansu.

W chwili obecnej FED nie ma jeszcze określonych terminów, które miałyby dotyczyć kwestii normalizacji polityki pieniężnej

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap