Wystąpienie J. Powella

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy wystąpienie, dotyczące mianowania obecnego Prezesa Rezerwy Federalnej na drugą kadencję.

Według J. Powella inflacja utrzyma się na wyższym poziomie w roku przyszłym i będzie znacznie powyżej celu 2%, jaki ustaliła wcześniej Rezerwa Federalna.

Wyższa inflacja spowodowana jest nierównowagą pomiędzy popytem i podażą, co jest efektem trwającej pandemii. Oczekuje się, że inflacja będzie jednak w dłuższym terminie spadać, zaś FED posiada narzędzia zatrzymania inflacji. Prezes Rezerwy Federalnej podkreślił również, że bank centralny będzie wspierał rynek pracy oraz gospodarkę w celu umocnienia i normalizacji. Nowy wariant wirusa stwarza zagrożenie i może być czynnikiem niepewności.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap