Umocnienie dolara

Wtorkowa sesja upływa pod dyktando dolara amerykańskiego, który umacnia się na szerokim rynku. Powrót inwestorów zza oceanu doprowadził również do wzrostów na rynku długu w USA. W chwili obecnej obligacje 10-letnie wzrosły do poziomu 1,38, co jest najwyższym wynikiem do 12 sierpnia. Wraz ze wzrostem rentowności, indeksy amerykańskie oddały część wczorajszych wzrostów.

Najsłabszymi walutami są waluty antypodów oraz dolara kanadyjski. Warto tutaj odnotować fakt, że pomimo niezłej aukcji na Global Dairy Trade, gdzie ceny wzrosły o 4%, dolar nowozelandzki nie umocnił się. Była to pierwsza, przyzwoita aukcja od dobrych kilku miesięcy, jednak na rynku NZD/USD obserwujemy słabość „kiwi”.

Na rynku EUR/PLN widzimy delikatne umocnienie polskiego złotego, jednak możemy to potraktować, jako ruch w ramach korekty bocznej. Aktualnie EUR/PLN jest notowany po 4,5163. Wsparciem pozostaje poziom 4,50, z kolei górne ograniczenie konsolidacji przebiega pomiędzy 4,5296-4,5311.

Wpływ umocnienia dolara na szerokim rynku, nie przekłada się znacząco na parę walutową USD/PLN. Dzisiejszy wzrost wynosi jedynie 0,2%, pomimo niezłych wahań w godzinach popołudniowych. Aktualnie para USD/PLN notowana jest na poziomie 3,8143.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy lepsze odczyty PKB ze strefy euro, które jednak nie przełożyły się bezpośrednio na wspólną walutę. Przypomnijmy, że PKB (Q2) liczone k/k wyniosło 2,2%, wobec oczekiwanych 2%. Natomiast PKB liczone r/r wyniosło 14,3%, przy konsensusie rynkowym 13,6%.

Powracając do głównej pary walutowej, wydaje się, że ruch spadkowy będzie kontynuowany. Pierwszym wsparciem będzie poziom 1,1834, czyli minimum z 2 wrześnie. (Dzisiejszy dołek wypadł na poziomie 1,1838). Następne poziomy wsparcia to oczywiście równe 1,18 oraz 1,1793 (minimum z 1 września).

W przypadku osłabienia dolara, ruch wzrostowy stanie przed szansą, dotarcia do ostatnich szczytów na poziomach 1,1885-88 oraz 1,1910.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap