Test poziomu 1,20 na EUR/USD

Końcówka sesji w Londynie przyniosła kontynuację ruchu wzrostowego na głównej parze walutowej. Strona popytowa ostatecznie ustanowiła maksimum dzienne na 1,2004, gdzie doszło do silnych spadków. Ruch wzrostowy na eurodolarze obala zasadę: „silna gospodarka – silny pieniądz”. Pomimo wielu niepewności związanych z covid-19 i jego wpływem na gospodarkę Eurolandu, wspólna waluta ma się całkiem dobrze. Warto jednak pamiętać, że silne euro hamuje rozwój gospodarczy i jest ciężarem dla EBC.

Jeżeli dojdzie do udanego ataku na poziom 1,20, to realnym celem wydaje się poziom 1,22 lub nawet 1,25, (w perspektywie kilku miesięcy?). Oczywiście warto pamiętać, że w grudniu mamy posiedzenie EBC, które może osłabić wspólną walutę. Dodatkowo wypowiedzi członków EBC, również powinny tonować zapędy strony popytowej. Technicznie poziom 1,20 powinien stanowić pewną barierę dla popytu, tym bardziej, że jest to zarazem górne ograniczenie szerokiego kanału bocznego 1,1603-1,2012.

W chwili obecnej poruszamy się na poziomie 1,1938, na granicy dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Najbliższe wsparcia znajdują się na poziomach 1,1941/31/20. Świeca dzienna z długim, górnym cieniem, wspiera w chwili obecnej stronę podażową.

Ewentualna obrona wsparcia pozwoli na ruch w kierunku strefy 1,1954-67 lub nawet w stronę 1,20.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap