Sytuacja na rynku eurodolara

Ostatnie dni przyniosły umocnienie dolara, co przełożyło się na spadki na głównej parze walutowej. Eurodolar zanotował minimum na poziomie 1,2133, zrównując się z minimami z 21 grudnia, kiedy to oglądaliśmy dołek na poziomie 1,2129. Umocnienie dolara związane jest, między innymi z rosnącymi rentownościami obligacji 10-letnich w USA. Wzrost wyceny obligacji wpłynął także na rynek akcji i złota , który zanotował spadki.

W chwili obecnej na eurodolarze widzimy próbę odreagowania. Popyt dotarł do pierwszych oporów zlokalizowanych na poziomie 1,2167-74. Następnych oporów szukałbym na poziomie 1,22 oraz 1,2227.

Pomimo pogarszania się sentymentu w ostatnim czasie, strona podażowa nie bardzo chce iść za ciosem. Niemniej jednak wydaje się, że krótkoterminowo zobaczymy ruch w górę, po którym powinny nastąpić dalsze spadki. Miejscem, w którym znajdują się moje zlecenia short, zaznaczyłem na wykresie niebieskim prostokątem. Strefa zleceń to 38,3 % fibo, które zbiega się z wczorajszym szczytem. SL jest bardzo wąsko ustawiony.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap