Sytuacja na rynkach po „minutkach” FED

Wczorajsze zapiski FED wsparły dolara oraz osłabiły rynek akcji. Również czwartkowa sesja upływa pod dyktando dolara, który umacnia się na szerokim rynku. Najsłabszymi walutami pozostają waluty antypodów, które jak wiadomo, są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zawirowania. Słabo radzi sobie również polski złoty.

W protokole FED zawarto sformułowania, które sugerują szybsze wprowadzenie taperingu. Członkowie FED wyrazili szereg opinii, na temat odpowiedniego tempa wprowadzenia i zmniejszenia skupu aktywów. Podstawą mają być odpowiednie warunki ekonomiczne, pozwalające na taki ruch. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że kilku członków Rezerwy Federalnej, dało do zrozumienia, że szybsze i stopniowe rozpoczęcie skupu aktywów pozwoli na zmniejszenie ryzyka. Według uczestników spotkania taki ruch miałby przynieść wiele korzyści.

Natomiast w kwestii trwającej pandemii, zauważono, że wariant Delta nadal może opóźniać powrót do normalności. W przypadku pogorszenia perspektyw FED jest gotowy na kolejne działania.

Powracając do głównej pary walutowej, handel w dniu dzisiejszym odbywa się poniżej poziomu 1,17, który jeszcze wczoraj stanowił wsparcie. Inwestorzy zaczynają rozgrywać dolara pod spotkanie w Jackson Hole, na którym może pojawić się zapowiedź zakończenie skupu aktywów.

Technicznie zejście poniżej poziomu 1,1703-11 otwiera drogę w kierunku poziomu 1,1603-22, (minima z końca października i początku listopada 2020 roku). Po drodze podaż ma jeszcze wsparcie na 1,1633 (dołek z 3 listopada 2020 r.). Sytuacja strony popytowej mogłaby ulec poprawie, jedynie w przypadku szybkiego wyjścia ponad poziom 1,17.

Aktualnie znajdujemy się w lokalnym kanale spadkowym.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap