Spokojna sesja w oczekiwaniu na J.Powella

Wtorek charakteryzuje się małą zmiennością na rynku forex, co bardzo dobrze widać po mapie cieplnej. Eurodolar oscyluje wokół poziomu 1,19.

Rynki czekają na wystąpienie prezesa FED w Kongresie, które zaplanowane jest na godzinę 20-stą, czasu polskiego.

W dniu wczorajszym poznaliśmy jednak tekst wystąpienia, które nie było aż nadto jastrzębie, jak miało to miejsce jeszcze kilka dni temu.

Jak podał w dniu wczorajszym serwis Reuters, w tekście pojawiły się informacje trwałej poprawie w gospodarce USA. Z kolei realne PKB, jest na dobrej drodze, do najszybszego wzrostu od dziesięcioleci. Sektory, które były najbardziej dotknięte pandemią, wykazują znaczną poprawę. Według J. Powella sytuacja na rynku pracy ulega poprawie, inflacja rośnie ale ma charakter przejściowy. Rezerwa Federalna będzie analizować sytuację i w przypadku pogorszenia czynników jest gotowa reagować.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap