Spokojna sesja na rynku walutowym

Eurodolar w dniu dzisiejszym, poprawił poniedziałkowy szczyt zaledwie o kilka pipsów, pomimo świetnych odczytów z Niemiec. Jak się okazało nastrój ekonomiczny ZEW w Niemczech wyniósł, aż 84,4, przy oczekiwaniach na poziomie 72. Maksimum dzienne na rynku eurodolara wypadło na poziomie 1,2182. Niestety świetne dane nie pomogły i z każdą godziną, kurs osuwał się na południe. Aktualnie handel odbywa się w okolicach otwarcia na poziomie 1,2146.

Na rynku przysłowiowego kabla, sytuacja była podobna. Po wczorajszych silnych wzrostach (max 1,4159), dzisiaj popyt jedynie lekko poprawił szczyt, który wyniósł 1,4166. Silne wsparcie znajduje się dopiero na poziomie 1,40. Natomiast opór możemy wyznaczyć w okolicy 1,4159-66, którego złamanie pozwoli myśleć stronie o powrocie tegoroczny szczyt 1,4234.

Rynek walutowy cechował spokój, co skrzętnie wykorzystał polski złoty umacniając się szerokim rynku. Zmiany, co prawda nie były jakieś wielkie ale EUR/PLN zanotował spadek w okolice 4,5371, zaś USD/PLN zanotował poziom 3,7339.

Przed nami ważne odczyty z USA, które poznamy w kolejnych dniach. Już jutro zostanie przedstawiony bazowy wskaźnik inflacji konsumenckiej. W czwartek dane z rynku pracy oraz inflację PPI, zaś w piątek poznamy sprzedaż detaliczną. Z pewnością inwestorzy, będą chcieli skonfrontować wyniki, z ostatnimi słabymi odczytami z rynku pracy, jakie poznaliśmy z zeszły piątek.

Dla tych z inwestorów, którzy operują na rynku funta, jutro zostanie przedstawione PKB z Wielkiej Brytanii. Warto będzie także sprawdzić produkcję przemysłową i bilans handlowy.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap