Spokojna sesja na rynku eurodolara

W dniu dzisiejszym byliśmy świadkami, ograniczonej zmienności na głównej parze walutowej. Z jednej strony jest to wpływ okresu wakacyjnego, kiedy to inwestorzy ograniczają swoje transakcje. Z drugiej zaś strony, kalendarz makro był wyjątkowo pusty, co odbiło się na zmienności na rynku eurodolara.

Maksimum dzienne zanotowaliśmy na poziomie 1,1894, gdzie doszło do zwrotu na południe. Podaż zanotowała minimum na poziomie 1,1853, gdzie również oddała inicjatywę. Aktualnie handel odbywa się wokół poziomu 1,1863, jednak nie wydaje się aby w najbliższych godzinach, miało dojść do bardziej zdecydowanych ruchów.

Wydaje się, że inwestorzy wyczekują na piątkowe dane z Departamentu Pracy, kiedy to po raz kolejny poznamy stopę bezrobocia oraz dane dotyczące zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Nie bez znaczenia będą dane dotyczące wynagrodzeń, które mogą dać nam odpowiedź na temat rosnącej inflacji.

Zapowiedzią piątkowych odczytów będzie środowy odczyt raportu ADP, który zakłada konsensus na poziomie 695K. Wzrost zatrudnienia powinien być wsparciem dla dolara, co może wymusić na Rezerwie Federalnej tzw tapering.

Analizując wykres eurodolara od strony technicznej, możemy zauważyć, że kurs eurodolara odbił się od linii spadkowej pociągniętej od szczytu z 1 czerwca. Na chwilę obecną żadne ważne opory i wsparcia, nie zostały wyłamane, zaś dolar próbuje delikatnie odbijać. Wygląda na to, że rynek stabilizuje się przed piątkowymi odczytami z USA i być może będziemy świadkami, małej zmienności na rynku eurodolara. Na chwilę obecną, żadna ze stron nie ma zdecydowanej przewagi.

Zapraszam do dyskusji pod artykułem lub na fx-zone chat.

0
Please leave a feedback on thisx

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap