Spadkowa sesja na EUR/USD – GBP/USD

Czwartkowa sesja przyniosła umocnienie dolara wobec euro i funta. Spadki na głównej parze walutowej wymazały w całości środowe wzrosty. Dzisiejsze minimum zanotowaliśmy na 1,1812. W chwili pisania posta kurs oscyluje wokół 1,1822. Poziom wsparcia możemy wyznaczyć na 1,1800-12. W przypadku obrony wsparcia, popyt stanie przed szansą, powrotu na ostatnie szczyty z poziomem 1,20 włącznie.

Na rynku GBP/USD również oglądaliśmy kontrę strony podażowej, jednak spadki skorygowały, niecałe 50% środowej świecy wzrostowej. Kurs funta do dolara ostatecznie zatrzymał się w strefie wsparcia 1,3064-83, notując minimum na poziomie 1,3071. Jeżeli dojdzie do złamania wsparcia to kolejnym celem będzie 1,3024 oraz 1,31. Z drugiej zaś strony utrzymanie wsparcia przez stronę popytową, pozwoli na dalsze wzrosty.

W dniu dzisiejszym mieliśmy konferencję prasową N. Pelosi, która stwierdziła o dużym postępie w pracach, nad pakietem stymulacyjnym dla gospodarki. Jest to pozytywna informacja, jednak nie padły żadne ważne argumenty i w efekcie, rynki przeszły obok tego obojętnie.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap