Przemowa J. Powella w skrócie

Sytuacja na rynku pracy ulega poprawie, natomiast inwestycje biznesowe rosną w stałym tempie. W najbliższym czasie warunki gospodarcze powinny ulec dalszej poprawie, co powinno przełożyć się na spadek bezrobocia.

Inflacja rośnie i presja inflacyjna może utrzymać się przez pewien czas, jednak w razie konieczności FED będzie odpowiednio reagował.

Również w przypadku pogorszenia sytuacji, polityka monetarna pozostanie wysoko akomodacyjna.

(Rentowności obligacji 10-letnikch USA, wzrosły o 4,3% i wynoszą 1,564).

J. Powell odpowiada na pytania dziennikarzy:

Przyszłe lata powinny przynieść silny rynek pracy, jednak obsadzanie stanowisk trwa powolnie, co może wydłużyć działania w czasie.

Szczepienia powinny unormować sytuację a co za tym idzie, ludzie powinni chętniej szukać pracy. Latem rynek pracy powinien pozostawać silny.

J. Powell przynał również, że muszą być skromni w kwestii zdolności do zrozumienia danych.

(Rentowności obligacji 10-letnikch USA, nadal rosną i wynoszą 1,564, czyli 4,64%).

Główna para walutowa straciła ponad 100 pipsów i handel aktualnie odbywa się w okolicy poziomu 1,2022. Dolar jest największym wygranym dzisiejszego wieczoru.

Dla osób zainteresowanych jak wyglądała mapa cieplna przez zakończeniem posiedzenie FED, zapraszam do linku.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap