Przegląd tygodnia.

W poniedziałek swoje przemówienie odnotuje prezes Rezerwy Federalnej, który odniesie się do aktualnej sytuacji gospodarczej.

We wtorek zostaną przedstawione dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, tym razem poznamy odczyty z rynku wtórnego. Najważniejszą figurą dnia będzie jednak, zeznanie prezesa FED J Powella przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Szef Rezerwy Federalnej omówi aktualną politykę monetarną. Rynki finansowe z dużą uwagą będą śledzić słowa J. Powella, które mogą rzutować na politykę monetarną w krótkim jak i w długim terminie. Jastrzębi ton wypowiedzi będzie wspierał amerykańską walutę, natomiast ostrożne stanowisko w kwestii polityki fiskalnej osłabi dolara.

W środę poznamy klimat konsumpcyjny Gfk w Niemczech. Następnie inwestorzy otrzymają całą serię wskaźników PMI dla przemysłu po obu stronach oceanu. Kolejne wystąpienie odnotuje J. Powell, który będzie zeznawał w Kongresie. Uczestnicy rynku po raz kolejny, będą bacznie przysłuchiwać się wypowiedzi prezesa Rezerwy Federalnej.

W czwartek poznamy wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo w Niemczech, biuletyn Ekonomiczny EBC, ilość przyszłych bezrobotnych oraz sprzedaż nowych nieruchomości w USA.

Podczas ostatniej sesji nadchodzącego tygodnia poznamy bazowe zamówienia środków trwałych w USA.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap