Posiedzenie Rezerwy Federalnej – podsumowanie

W dniu dzisiejszym Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 0,75%, co było zgodne z głównymi oczekiwaniami rynkowymi. Decyzja była jednogłośna, chociaż część znikoma część inwestorów liczyła na podwyżkę rzędu 1,0%. Aktualny przedział stóp wynosi 2,25%-2,5%.

Według członków Rezerwy Federalnej, wskaźniki wydatków i produkcji były słabsze, jednak rynek pracy pozostawał silny. Inflacja jest podwyższona odzwierciedlając nierównowagę popytu i podaży, która jest efektem sytuacji pandemicznej.

Wojna na Ukrainie powoduje trudności gospodarcze, wzrost inflacji oraz obciążają globalną aktywność gospodarczą. Rezerwa Federalna będzie dążyć do maksymalnego zatrudnienia i inflacji na poziomie 2%.

Pełne oświadczenie Fedu znajduje się pod następującym linkiem.

Po posiedzeniu Rezerwy Federalnej odbyła się konferencja prasowa J. Powella, który stwierdził, że kolejna podwyżka będzie uzależniona od czasu i napływających danych. Inwestycje przedsiębiorstw zmalały w II kwartale. Presja cenowa pozostaje, chociaż ceny niektórych towarów spadły. Indeks kosztów zatrudnienia będzie brany pod uwagę wraz odczytami PCI oraz PCE.

Wystąpienie prezesa FED było dość neutralne, co finalnie doprowadziło do osłabienia dolara względem euro. Aktualnie poruszamy się w okolicy poziomu 1,02.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap